ZUŠ Svárov
Základní umělecká školaSvárov

Spustili jsme pro vás nové webové stránky.

O nás

Základní umělecká škola (ZUŠ) Svárov je zapsána v obchodním rejstříku a v RŠŠZ MŠMT s účinností od 3.1.2020 jako právní subjekt a příspěvková organizace. Statutárním orgánem právnické osoby a orgánem veřejné moci je ředitel, který za školu jedná v plném rozsahu. Dne 20.11. 2019 byl zřizovatelem po konkurzním řízení jmenován ředitelem školy Ivo Formáček, Dr.h.c.

Od února 2020 je zaveden vnitřní a vnější informační systém iZUŠ, který poskytuje také informace o škole, pořádaných akcích, pro žáky a zákonné zástupce informace o průběhu a výsledcích vzdělávání.  Od 1. 9. 2020 je zápisem v RŠŠZ MŠMT navýšena kapacita ZUŠ na celkový počet 150 žáků, kteří jsou vzděláváni v uměleckých oborech hudebním, výtvarném a tanečním. Od 1. 9. 2020 je sídlem školy a místem poskytovaného vzdělávání nová školní budova (hudební a taneční obor) a sál Svárovské besedy (výtvarný obor). Škola spolupracuje s partnery (mj. obec Svárov a Spolek svárovského zvonu) na přípravách a realizacích kulturních a spočenských akcí a pro vystoupení žáků a svou prezentaci včetně výstav využívá Kulturní sál Svárovské besedy a kostel sv. Lukáše na Svárově. V současné době působí na škole 9 pedagogických pracovníků.

dnes, neděle 28. 4. 2024
jasno 20 °C 6 °C